Automatyczne dodawanie postów do WP

Załóżmy hipotetyczną sytuację. http://wprobot.net/http://wprobot.net/
Posiadamy dwie witryny: A i B. Chcemy automatycznie publikować posty (materiały) z witryny A na witrynę B. Co zrobić?
Wykorzystamy do tego celu:
– kanały RSS na witrynie A
– platformę blogowa WordPress oraz odpowiednią wtyczkę (zauważ że witryna A nie musi stać na WP)

O ile z samym WordPressem nie będzie większego problemu, o tyle z odpowiednią wtyczka może już mały problem. Z grubsza mamy tutaj kilka możliwości:

DARMOWE:
1. http://wordpress.org/extend/plugins/rss-poster/ – darmowa wtyczką, z przyzwoitą liczbą funkcjonalności; umożliwia ustawienie kilku osobnych kampanii, definiowanie kategorii czy tez podstawową modyfikację zawartości postu. Niestety dużym minusem jest brak możliwości publikowania tylko określonej liczby znaków z zaciąganego artykułu. Jeżeli jednak chcecie publikować całość materiałów to jest to rozwiązanie dla Was.

2. http://wordpress.org/extend/plugins/feedwordpress/ – bardzo ciekawy plugin publikujący tylko określona ilość znaków (z kanału RSS) , spore możliwości konfiguracji. Jeżeli chcecie publikować tylko zajawki materiałów to jest to rozwiązanie właśnie dla Was.

3. http://wordpress.org/extend/plugins/cybersyn/ – ciekawa i prosta wtyczka. minusy: tylko jeden typ publikacji (post), brak możliwości zmiany tekstu zaimportowanego materiału

4. http://wordpress.org/extend/plugins/wpematico/ – kolejna całkiem przyzwoita wtyczka umożliwiająca automatyczne blogowanie. warto sprawdzić

PŁATNE:
5. http://www.wprssposter.com/ – komercyjne rozwiązanie , niestety nie dużo różniące się od poprzedniej wtyczki (e.g. brak możliwości ograniczenia liczby znaków)

6. http://wprobot.net/ – komercyjne rozwiązanie o sporych możliwościach (modułowa budowa)

7. http://sitemile.com/products/wordpress-autopost-plugin/ – komercyjne rozwiązanie o dużych możliwosciach

8. http://autoblogged.com/ – komercyjne rozwiązanie o dużych możliwościach

Podsumowując: w zależności od potrzeb możemy wybrać jedno z 2 darmowych rozwiązań, lub skusić się na komercyjne rozwiązanie. Najlepiej na początek wypróbować  darmowe wtyczki, a dopiero jeżeli one nie spełnia Waszych oczekiwań  rozejrzeć się za komercyjnym rozwiązaniem.