Quality Excites – Call for papers (wpis gościnny)

Excited by Quality?

Konferencja Quality Excites 2014 już 31 maja. Call for Papers trwa do końca marca.

QE jest konferencją, której celem jest wymiana doświadczeń związanych z wdrażaniem idei tworzenia oprogramowania wysokiej jakości. Tegoroczna edycja konferencji to już trzecie spotkanie specjalistów IT z całej Polski.

Qualicty_Excites_Call_For_Papers2

 

Dla kogo jest Quality Excites?

Konferencja jest dla tych, którzy są przekonani że jakość jest warunkiem doskonalenia procesów wytwarzania oprogramowania. Zapraszamy testerów, liderów technicznych, inżynierów jakości, programistów zaangażowanych w testowanie oprogramowania, menadżerów testów oraz kierowników projektów. Innymi słowy, wszystkich, którym jakość pracy inżynierów nie jest obojętna.

Quality Excites odbędzie się w sobotę 31 maja w Gliwicach. W programie znajdą się warsztaty przygotowane przez specjalistów firmy Future Processing oraz wykłady.

Po raz kolejny organizatorzy dają możliwość wystąpienia z własną prelekcją. Call for Papers trwa do 31 marca. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie konferencji: www.qualityexcites.pl

Lista proponowanych tematów:

•           Jakość procesu wytwarzania oprogramowania,

•           Innowacyjne podejścia i strategie do zapewniania jakości w projekcie,

•           Automatyzacja testów – projektowanie, narzędzia, zaawansowane techniki, studia przypadków,

•           Zarządzanie środowiskami testowymi i produkcyjnymi,

•           Automatyzacja procesu testowania – ciągłe testowanie – ciągła integracja – ciągłe dostarczanie – ciągłe wdrażanie,

•           Testy niefunkcjonalne: bezpieczeństwo, wydajność, użyteczność, testy A/B,

•           Czysty kod – wzorce projektowe, architektura, zarządzanie długiem technicznym,

•           Techniki xDriven-Development,

•           Zbieranie wymagań i estymacja zadań,

•           Czynnik ludzki oraz psychologiczne aspekty pracy w zespole,

•           Rozwój i role w zespołach Agile,

•           Coaching oraz mentoring – wsparcie dla zespołu.

 

Do zobaczenia 31 maja na Quality Excites!

  

O konferencji ustami pomysłodawców

„Głównym celem Quality Excites jest szerzenie idei testowania oprogramowania, ale nie tylko. Oprócz zagadnień związanych bezpośrednio z Quality Assurance, chcemy promować praktyki i techniki programowania, a także efektywnego zarządzania projektami. Jest już tradycją, że głównym punktem programu Quality Excites są warsztaty tematyczne. Jako organizatorzy i prelegenci chcemy dzielić się z Wami naszą wiedzą z zakresu Automation, Security, Performance, UX, a także Mobile.W części wykładowej dajemy szansę na wystąpienie prelegentom z Polski i z zagranicy. Co roku Quality Excites gromadzi pasjonatów jakości. Powodów, dla których warto przybyć do Gliwic jest wiele: bezpłatne wykłady i warsztaty, które poprowadzą specjaliści z Future Processing oraz prelegenci wyłonieni w ramach Call For Papers, wymiana wiedzy i doświadczeń, możliwość poznania osób z branży oraz zaczerpnięcia nowych inspiracji, atrakcyjne konkursy i nagrody dla uczestników. Testerzy i programiści, liderzy techniczni i inżynierowie oprogramowania, analitycy biznesowi i kierownicy projektów – przybywajcie!

Łukasz Kempny – pomysłodawca imprezy oraz Project Leader&Software Quality Assurance Engineer w Future Processing

„Mam wielką przyjemność współorganizować po raz kolejny spotkanie ludzi, których ekscytuje jakość w oprogramowaniu. Quality Excites to głównie wiedza i doświadczenie osób, które tu przybywają. Cieszę się, że pozostajemy nadal w nurcie niekomercyjnym. Naszą imprezę porównałbym do dużego meetupa. Jak wiemy, na meetupy przychodzą ci, którzy chcą i naprawdę interesują się tematem. Jeżeli zatem nie masz jeszcze planów na 31 maja tego roku, to już masz!”

Daniel Dec – Software Quality Engineer&Technical Consultant

Zatem – zapraszamy do Call for Papers, formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie konferencji www.qualityexcites.pl

 

Kto organizuje Quality Excites?

Organizatorem konferencji jest grupa osób związanych z firmą Future Processing z Gliwic, stanowiącą zespół ponad 500 doświadczonych programistów, którzy tworzą systemy informatyczne dedykowane branży przemysłu, mediów elektronicznych, opieki medycznej, sektora finansowego oraz transportu.

Przedsiębiorstwo kolejny rok z rzędu znajduje się w czołówce zestawienia Deloitte dla najszybciej rozwijających się spółek technologicznych Europy Środkowej „Technology Fast 50”. Z kolei konkurs „European Business Awards” przyniósł firmie laury „National Champion”.